Сутінки Схід Полудень Захід Сутінки Трив-сть дня № тиж. № дня
06:19 06:52 12:48 18:45 19:18 11:53 39 270/96

Свята

 • Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

  Православні та греко-католики святкують Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього
  Щорічно 27 вересня Православна церква святкує Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Католицькою церквою це свято відзначається восени, 14 вересня.
 • Всесвітній день туризму

  туристи в горах
  Щороку, 27 вересня, Україна відзначає міжнародне свято Всесвітній день туризму. Це свято в 1979 році встановила Генеральна асамблея Всесвітньої туристичної організації в Іспанії, місті Торремолінос.
 • День вихователя і всіх дошкільних працівників

  Дошкільний вік - особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, в цьому віці формується особистість
  27 вересня відзначається загальнонаціональне свято - День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ідея цього свята - допомогти суспільству звернути більше уваги на дитячий сад і на дошкільне дитинство в цілому.

Народні прикмети

 • Народний прогноз погоди на 27 вересня

  27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У народі цей день називався Треті осенини або Здвиження (врожай до цього дня має бути "здвинутим" у погріб). Якщо 27 вересня дує північний вітер, то літо буде теплим. У народі говорили: "Воздвиження осінь назустріч зимі рухає".

Знаменні події

 • Нестор Махно уклав союз з Червоною Армією 1920

  Нестор Махно уклав союз з Червоною Армією
  103 років тому
  Під час наступу кримських військ Петра Врангеля восени 1920 року, Нестор Махно вкотре вирішив піти на зближення з Червоною Армією. 27 вересня 1920 в Старобільського Нестором Махно був укладений третій, останній його ...
 • У Києві відкрито стадіон «Спортивне поле» 1912

  У Києві відкрито стадіон «Спортивне поле»
  111 років тому
  Восени, 27 вересня 1912 року, в місті Києві було урочисто відкрито перший в Російській імперії стаціонарний стадіон «Спортивне поле» на 3 тисячі чоловік. До його появи відсутність стадіону в місті дуже сильно гальмувало ...

Народилися


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.