Сутінки Схід Полудень Захід Сутінки Трив-сть дня № тиж. № дня
04:41 05:20 12:54 20:28 21:07 15:08 18 128/238

Свята

 • День матері

  Найголовніша людина для кожного з нас - це мама
  друга неділя травня
  Щорічно у другу неділю травня в багатьох європейських країнах в тому числі і Україні відзначається одне з найсвітліших і добрих свят - День матері (Mother's Day).
 • Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

  Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 році
  Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного півмісяця (World Red Cross and Red Crescent Day) відзначається щорічно 8 травня і заснований на честь швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста Жана Анрі Дюнана ...
 • Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни

  Дні пам'яті та примирення
  22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня Днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування.
 • День пам'яті та примирення в Україні

  Червоний мак — символ пам'яті
  День пам'яті та примирення — пам'ятний день в Україні, що відзначається з 2015 року 8 травня, в річницю перемоги над нацизмом у Європі. Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу ...

Народні прикмети

 • Народний прогноз погоди на 8 травня

  8 травня відзначається день пам'яті святого апостола і євангеліста Марка. У народі його називали Марк Ключник. Вважається, що Марк відає ключами від дощів. "Якщо випаде у травні три дощі добрих, то і хліба буде на три роки повних". Якщо співочі птахи прилітають зграями - на тепле літо. Якщо у цей день спостерігалась райдуга висока і крута - до хорошої погоди, якщо ж вона була низькою і пологою - до негоди.

Іменини

Знаменні події

Народилися

 
Сьогоднішні свята

© 2009-2022 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.