Кобринська Наталія Іванівна

Українська письменниця, організаторка жіночого руху.

Народився 8 травня 1855, помер 22 січня 1920
168 років тому  103 років тому
Кобринська Наталія Іванівна

Кобринська Наталія Іванівна

Наталія народилася у родині священика з поважними національно-культурними традиціями.

Дід Кобринської відомий як перший популяризатор творів письменників України в Галичині, Озаркевич І. Г. (1795–1854), ініціатор українського театрального аматорства, автор і постановник п’єс І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, С. Писаревського та ін. Батько письменниці І. Озаркевич (1826–1903) був депутатом галицького сейму та австрійського парламенту, громадським діячем, писав вірші.

Наталія Кобринська стояла біля витоків українського фемінізму, позитивно націленого не на руйнування, а на будівництво і творчість. Вона стала ініціатором першої української жіночої організації.

«Перший вінок» заклав основи розвитку жіночих часописів, які редагували і видавали самі жінки. Він з’явився 1889 р. у Львові за редакцією Олени Пчілки та Наталії Кобринської.

При створенні альманаху до праці були залучені кращі творчі жіночі сили як Наддніпрянської України, так і Галичини: Олена Пчілка, Леся Українка, Дніпрова Чайка, Людмила Старицька, Уляна Кравченко, Анна Павлик, Олеся Бажанська та інші.

Видання «Першого вінка» було здійснено завдяки приватним пожертвам та фінансовій підтримці Олени Пчілки.

Померла 22 січня 1920 року від тифу.

Все по темі: , ,© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.