Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджено радіоаматорами
Сьогодні великий загін ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначають своє «професійне» свято - Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Товариства, секції, гуртки радіоаматорів також беруть участь у заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі. 18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів (International Amateur Radio Union, IARU), завдяки цій події у радіоаматорів і з'явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення.
Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджено радіоаматорами. Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджено радіоаматорами. Щороку Всесвітній день радіоаматора проводиться під певним девізом. Так, наприклад, в 2007 році девізом стало гасло «Розширення світу радіозв'язків», девізом 2010 року були обрані слова «Поєднання досвіду комунікації з сучасними цифровими технологіями», а в 2013 році свято був присвячений сторіччю з дня першого використання аматорського радіо в надзвичайній ситуації.
За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів, а число людей цього хобі грунтовно «переступить» сьогоднішній тримільйонний рубіж. Вважається також, що більшість радіо-технологій, якими ми, не замислюючись, користуємося в повсякденному житті, були спочатку досліджено радіоаматорами. У першу чергу це відноситься до стільникових телефонів. В останні роки неймовірно швидко розвиваються цифрові комунікації.
Після закінчення Другої світової війни і до першої половини 1980-х років радиотелетайп, відомий також як RTTY, був єдиним цифровим режимом HF, доступним любителям. За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів. У другій половині 1980-х років, поряд з впровадженням і зростаючою популярністю персональних комп'ютерів, дебютував перший аматорський цифровий режим комунікації - AMTOR.
З допомогою AMTOR з'явилася можливість безпомилково передавати тексти. Варто окремо згадати і про те, що багато видатних радіо-інженери і фахівці-електронники починали свій професійний шлях у товариствах радіоаматорів. Винаходи і технології, що отримали «путівку в життя» з рук радіоаматорів, по закінченні багатьох років не втратили свою актуальність - нашими надійними помічниками є радіо - і телевізійні приймачі і передавачі, включаючи двосторонні засоби радіозв'язку, адаптивні антени і інші необхідні технології.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.