Шрифт Брайля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання сліпими. фото: lvivpost.net
Міжнародний день сліпих (International Day of the Blind) - свято було призначено ВООЗ, до якої належить і Україна, на 13 листопада. Саме в цей день в 1745 році народився Валентин Гаюї(Valentin Haüy) - відомий французький педагог, який є засновником ряду паризьких підприємств і шкіл для сліпих. Також він активно займався розвитком даного напрямку і в Санкт-Петербурзі. Він став першим у своєму роді людиною, яка відтворила подібні організації. Справа в тому, що до 18 ст. у всьому світі не було жодної школи для сліпих. А Валентин Гаюї, завдяки рельєфно-лінійним шрифтом, зробив навчання останніх не тільки можливим і доступним, але й цікавим.
В Україні цей день святкують з особливим розумінням і відповідальністю за сліпих людей. На жаль, в нашій державі далеко не всі інваліди по даній частині забезпечені всіма необхідними умовами проживання, роботою та ін. Багато сліпих є тягарем для своїх родичів, бо не можуть через відсутність фінансової можливості себе професійно реалізувати.
Саме з таких причин українську державу в Міжнародний день сліпих влаштовує святкові концерти, на яких виступають як відомі виконавці, так і таланти, вихідці з сліпого світу. Часто проводять конкурси серед інвалідів, роздають подарунки.
Незважаючи на відсутність зору, деякі українці домоглися успіху в різних сферах діяльності. Таких людей запрошують на головні площі для проведення лекцій на теми «Реалізація свого потенціалу», «Життя без зору - тільки краще» і так далі.
У 1829 році француз Луї Брайль (фр. Louis Braille) - вихованець Паризького національного інституту для сліпих дітей розробив універсальну систему рельєфно-точкового шрифту(так званий шрифт Брайля), що знайшов розповсюдження у всіх країнах світу. В основі шрифту Брайля лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту. Для позначення перших букв алфавіту використовують верхні й середні крапки шести крапок
Сьогодні у світі - приблизно 124 мільйони сліпих людей. За оцінками Всесвітньої Організації охорони здоров'я, до 2020 року їх число може подвоїтися.
© 2009-2025 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.