18 травня починаючи з 1977 року.
Національний художній музей України. фото: namu.kiev.ua
Міжнародний день музеїв (International Museum Day) з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums, ICOM) було прийнято пропозицію російської організації про установу цього культурного свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах.
Кожна держава має свої культурні корені, зібрані в музеях і виставкових залах, які дозволяють всім охочим долучитися до світу прекрасного і вдихнути на повні груди повітря, просочений духом часу.
Міжнародний день музеїв відзначається у більшості цивілізованих країн з 1978 року. Відповідне рішення було прийнято в 1977 році на засіданні 11-ї генеральної конференції Міжнародної ради музеїв, що проходить в СРСР.
Професійний день музейних працівників об'єднує всіх людей, які шанують історію та культурні цінності. У рамках свята в багатьох містах проходять фестивалі, музейно-театральні вистави, позапланові екскурсії. Культурний обмін дозволяє збагатити внутрішній світ кожної людини і усвідомити необхідність подальшого розвитку.
В Україні вже стало доброю традицією в цей день відкривати двері музейних установ для вільного відвідування. Безкоштовно оглянути вподобані експозиції можна до пізнього вечора. Це дає можливість не тільки зайвий раз пройтися по демонстраційним залам, а й поспілкуватися з людьми, близькими за духом, взяти участь у майстер-класах, прослухати тематичну лекцію. Радує те, що з кожним роком охочих культурно відпочити у цей день стає все більше. А це означає, що у світі є потреба в духовності, яка наповнює наше життя новими відкриттями і відчуттям гармонії.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.