21 березня починаючи з 2003 року.
Лялькова вистава. фото: wikipedia.org
Міжнародний союз діячів театру ляльок на черговому засіданні домігся визнання того, що лялькарі теж мають право на своє професійне свято.
Справді, яке ж свято без ляльок. Адже вони - наші супутники, перші іграшки, вірні товариші. У цей день всі театри світу, художники, реставратори, колекціонери і антиквари відзначає своє свято - світлий, радісний і довгоочікуваний.
Вперше Міжнародний день лялькаря відзначили у 2003 році. З тих пір він став дуже популярним не тільки серед винуватців торжества, але і серед дітей, у яких з’явився додатковий привід побувати там, де панують чудеса - в лялькових театрах, магазинах іграшок, майстерень художників та реставраторів.
У багатьох дошкільних установах України в рамках цього свята силами дітей демонструють вистави, розповідають історію створення ляльок у різних країнах. А в молодших класах шкіл проводять тематичні зустрічі, на яких виступають автори ляльок і показують, з яких матеріалів створювалися ляльки в давні століття. Все це дуже подобається дітям, для яких ляльки - це уособлення щастя, чарівництва і гармонії. Не стоять осторонь і дорослі. У репертуарі лялькових театрів для них передбачені спеціальні вистави - мудрі й оригінальні, не поступаються за своєю гостротою будь-яким іншим.
У цей день прийнято відвідувати ляльковий театр або виставку. А якщо ви домосід, або просто хочете провести день у колі своєї родини, то можна зіграти домашній спектакль, в якому не буде ні дітей, ні дорослих, а тільки ляльки і світ казок.
© 2009-2025 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.