Водохресний Святвечір

18 січня

В день свята і в день Надвечір\'я Богоявлення відбувається Велике водосвяття. фото: napravdestoy.livejournal.com

В день свята і в день Надвечір'я Богоявлення відбувається Велике водосвяття. фото: napravdestoy.livejournal.com

Сьогодні увечері православні відзначають Водохресний Святвечір. Як це часто буває на Русі, язичницькі традиції тісно переплелися з православними звичаями.

Водохресний Святвечір (в народі ще називають голодний вечір) — це вечір–приготування перед великим православним святом, яке називається Господнє Хрещення.

В день свята і в день Водохресного святвечора здійснюється Велике водоосвячення. У дворах храмах тягнуться довгі черги за святою водою. Якщо людина через які-небудь серйозні причини не може піти на службу або живе за тисячі кілометрів від найближчої церкви, він може вдатися до цілющої сили простої води, узятої із звичайного водоймища у водохресну ніч, хоча власне святою таку воду вважати не можна.

П'ється вона натщесерце, по ложечці, по-троху. Встала людина, перехрестилася, попросила благословення в Господа на день, що почався, вмилася, помолилася. Якщо наказаний прийом ліків натщесерце, то спочатку приймають святу воду, а за нею і ліки. А вже потім сніданок і інші справи. Подвижники християнського благочестя називають освячену воду кращими ліками від всіх духовних і тілесних недуг. Часто духівники «прописують» своїм захворілим чадам водохресну воду — кожну годину по ложечці, з вірою, звичайно, а без віри хоч пів-каністри випий.

Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку, поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна узяти звичайну, неосвячену воду і додати туди крапельку водохресної, вона вся і освятиться..

Категорично забороняється, забираючи святу воду або приймаючи її, сваритися, лаятися, робити неблагочестиві вчинки або думки. Від цього свята вода втрачає святість, а частенько просто розливається.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Хрещення Господнє

    Свято Хрещення в Україні, як і у всіх православних країнах, відзначають 19 січня. Ісус Христос прийняв хрещення в 30 років від Іоанна Предтечі у водах Йордану. Згідно Євангелія, на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба. ...
  • Різдвяний святвечір

    Вечір 6 січня - Різдвяний святвечір, переддень Різдва. У народі його також називають «коляда». Значення святої ночі появи на світ Христа настільки велике, що навіть хід нової історії і наше літочислення ми сьогодні...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.