Хрещення Господнє

19 січня

19 січня - Богоявлення Господнє - Водохреще - Хрещення

19 січня - Богоявлення Господнє - Водохреще - Хрещення

Свято Хрещення в Україні, як і у всіх православних країнах, відзначають 19 січня.

Ісус Христос прийняв хрещення в 30 років від Іоанна Предтечі у водах Йордану. Згідно Євангелія, на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба. З цієї хвилини почалося його месіанське приречення.

У X столітті Київська Русь остаточно вибирає як державної релігії православне християнство. А князь Володимир Святославович вирішує хреститися від Константинопольської Церкви. З давньої літописі «Повість минулих літ» ми знаємо, що хрещення наших предків відбувалося у водах Дніпра і Почайни. Однак язичництво не відразу поступилося місцем християнству. Багато чинили опір, намагаючись зберегти віру звичним богам. Деяких доводилося у воду буквально заштовхувати, що, звичайно, не можна було назвати усвідомленим і добровільним рішенням.

Сьогодні майже в кожній сім'ї при народженні немовляти батьки здійснюють обряд хрещення, який супроводжується обов'язковим обмиванням у священній церковної ванні з подальшим надіванням натільного хрестика. При хрещенні немовля отримує ім'я і благословення Господа.

У церкві в свято Богоявлення освячують воду, яка володіє благодатними властивостями. Незважаючи на холод, люди в цей день йдуть до водойм і купаються. Напередодні свята в будинках знімають різдвяні прикраси, наводять порядок і готують обрядові страви - кутю, узвар, пироги, вареники, каші. Але насамперед людина випиває воду, освячену в храмі, яка надає йому сили і здоров'я на цілий рік.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Водохресний Святвечір

    Водохресний Святвечір (в народі ще називають голодний вечір) — це вечір–приготування перед великим православним святом, яке називається Господнє...

Сьогоднішні свята

© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.