Українська співачка, піаністка, диригент, танцюристка, продюсер, екс-депутат, громадський діяч.
Народився 24 травня 1973 — 51 років тому |
Руслана
Школяркою Руслана співала в гурті «Оріон», потім — у дитячому ансамблі «Посмішка». Після закінчення дитячої музичної школи майбутня співачка вступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка на диригентське відділення.
Під час навчання в консерваторії Руслана брала уроки композиції в Мирослава Скорика, уроки диригування в Миколи Колесси та Юрія Луціва, уроки вокалу в Лариси Бужко, уроки фортепіано в Юрія Боня.
Руслана закінчила консерваторію за фахом «Диригент симфонічного оркестру».
«Доросла» музична кар’єра співачки почалася 1993 р., коли Руслана взяла участь у двох музичних фестивалях України: Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні і популярної музики «Червона Рута-93», лауреатом якого вона стала, а також Всеукраїнському фестивалі поп- і рок-музики «Тарас Бульба-93».
Наступного року Руслана та її продюсер Олександр Ксенофонтов заснували студію «Люксен» і почали займатися радіо рекламою. Відомі музичні кліпи фірм Oriflame, Coca-Cola, Stimorol озвучені голосом Руслани. Цьому заняттю співачка віддала більше двох років.
1994 року Руслана стала володарем «Гран-прі» першого всеукраїнського телевізійного фестивалю «Мелодія».
Помітна подія сталася наприкінці року й в особистому житті співачки: 27 грудня 1995 р. вона вийшла заміж за Олександра Ксенофонтова.
Наступного 1996 року Руслана бере участь у Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар», де посідає перше місце.
Крім того, з початку цього ж року Руслана займається першим великим творчим проектом — шоу «Дзвінкий вітер» із «живим» звуком. Цей проект був присвячений святкуванню 500-річчя епохи Відродження у Львові й був синтезом класики й року.
Наприкінці липня співачка записує свій перший сингл та кліп «Ти». Кліп, зйомки якого проходили в Олеському замку, став першим етапом проекту. У зйомках взяли участь симфонічний оркестр і музиканти «Клубу любителів чаю», що спеціально знову тоді зібралися для цього проекту.
28 вересня того ж 1996 р. на сцені Львівського оперного театру відбувся концерт на тему казки де Сент-Екзюпері «Маленький принц», що став наступним етапом проекту. Після цього проекту українська преса назвала Руслану «новою хвилею в музиці». Усе це привело до визнання Руслани на загальнонаціональному рівні: вона стала лауреатом Першої Всеукраїнської загальнонаціональної програми «Людина року-96» у номінації «Зірка естради», а також її було оголошено «Співачкою року-96».
Руслана (Лижичко Руслана Степанівна)
1997 р. співачка бере участь у шостому фестивалі «Таврійські ігри» та стає його лауреатом. Наприкінці року Руслана робить шоу «Різдво з Русланою», в яке ввійшли акустичний концерт, зйомка телепрограми з аналогічною назвою і презентація анімаційного фільму «Балада про принцесу».
Руслана стає дипломантом Національного шоу-концерту «Пісня року-97» в галузі української популярної музики.
1998 р. виходять два альбоми співачки — студійний альбом «Мить весни» і концертний альбом «Кращі концерти дзвінкого вітру».
Тоді ж візитною карткою Руслани стає пісня «Світанок», яка здобула приз «Золота Жар-птиця-98» у номінації «Краща пісня року».
2000 р., Руслана зайнялася новим проектом — «Гуцульським». У рамках проекту було випущено сингл «Знаю я», фільм «Стоп! Знято!», аудіо- та відео альбоми, фільм про проект, різдвяний музичний фільм. Презентація «Гуцульського проекту» відбулася на відкритті 10-го фестивалю «Таврійські ігри» 2001 р.
2002 р. співачка знялася в музичному фільмі «Різдвяні легенди з Русланою». Цього ж року вона знову виступає на фестивалі «Слов’янський базар».
Улітку 2003 р. в неї вийшов новий альбом — «Дикі танці», з елементами традиційної гуцульської музики, який став лідером продажу музичних альбомів року в Україні. Робота над ним (так зване зведення) відбулася у травні 2003 р. на всесвітньо відомій музичній студії Пітера Гебріела «Real World» у Лондоні. Це сучасна компіляція етнічного матеріалу на основі стародавніх етнічних гуцульських мотивів(ритмів і танців) і сучасних течій поп- і рок-музики. Альбом підсумував творчість співачки в рамках «Гуцульського проекту» за весь час існування цього проекту.
У жовтні 2003 р. було опубліковано офіційні дані по продажах альбому «Дикі танці» — офіційно було продано 100 000 копій цього альбому.
Готуючись до участі в конкурсі «Євробачення-2004», PR-група Руслани провела всебічну підготовку: вони вивчали своїх конкурентів, проводили спеціальні рекламні тури по країнах, що були учасницями голосування. Під час самого конкурсу було організовано спеціальну PR-підтримку. Так, на відміну від заходів конкурентів, прес-конференція Руслани проводилася нестандартно: наприклад, усі присутні могли дегустувати українську горілку і сало. До того ж Руслана вчила журналістів грати на трембіті.
На самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників «Євробачення-2004». Телекоментатор британської студії ВВС назвав Руслану «принцесою-воїном». Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла перше місце з 280 балами.
Руслана (Лижичко Руслана Степанівна)Перемога Руслани на «Євробаченні» була відзначена державними та урядовими нагородами. Тодішній президент України Леонід Кучма своїм указом надав переможниці міжнародного конкурсу пісні «Євробачення-2004» звання народної артистки України.
Після перемоги на «Євробаченні» боксер Віталій Кличко вручав Руслані у Лас-Вегасі нагороду «World Music Awards» — «Всесвітню музичну нагороду» за найбільшу кількість проданих альбомів «Дикі Танці» у світі.
З березня 2006 — депутат Верховної Ради України, від блоку «Наша Україна» (5-й номер у партійному списку). Однак незабаром відмовляється від депутатського мандату.
2008 року Руслана взяла участь в озвученні американської комп’ютерної гри «Grand Theft Auto IV», де вона виступила ді-джеєм радіостанції «Vladivostok FM». Також у грі звучить українська версія пісні «Дикі танці».
2011 року брала участь у талант-шоу «Голос країни» на каналі 1+1 як тренер.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.