День прикордонника України

28 травня починаючи з 2003 року.

Пам’ятник прикордоннику. С. Легедзиному. Черкаська область

Пам’ятник прикордоннику. С. Легедзиному. Черкаська область

Враховуючи заслуги Прикордонних військ перед Вітчизною, в 2003 році Указом Президента було встановлено свято - День прикордонника, який відзначається щорічно 28 травня. До цього часу свято відзначали 4 листопада, в день прийняття закону «Про Прикордонні війська України». З 2003 року в силу вступив новий закон «Про державну прикордонну службу України», і свято було перенесено.

Державна прикордонна служба України виконує дуже відповідальні функції, головна з яких - охорона українського кордону. Також прикордонні працівники стежать за дотриманням прикордонного режиму, проводять прикордонний контроль і пропуск через державний кордон, ведуть розвід-та оперативно-розшукову діяльність, беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю та нелегальною міграцією з метою забезпечення порядку на державних кордонах України.

В Україні існує Концепція розвитку Держприкордонслужби, згідно з якою до 2015 року мають бути вдосконалені її структури, нормативно-правова база і системи управління.

Традиційно, у всіх містах і населених пунктах у День прикордонника проводяться безліч заходів, концертів. Працівники прикордонних структур вітають один одного зі своїм професійним святом.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • День митної служби України

    Після прийняття Верховною Радою України Закону про митну справу в 1991 році, був встановлений щорічне свято - День митної служби України. Цей день відзначають 25...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.