Тиждень Всесвітньої акції «Ми чистимо світ»(Очистимо планету від сміття)

21 вересня починаючи з 1993 року.

Актуальність акції «Очистимо планету від сміття» в останні роки особливо зросла...

Актуальність акції «Очистимо планету від сміття» в останні роки особливо зросла...

Акцію «Очистимо планету від сміття», що отримала згодом статус всесвітньої, вперше провели у вересні 1993 року жителі Австралії - вони масово вийшли на очищення океанських пляжів. Поступово до акції приєдналися інші країни, і на сьогоднішній день в ній беруть участь вже мільйони добровольців з 100 держав у всьому світі.

Жителі різних континентів спеціально виділяють тиждень у вересні, щоб влаштувати збір та сортування сміття в рідному місті або відправляються з екологічними цілями в якусь іншу точку планети. У багатьох містах проходять просвітницькі заходи на тему екологічної та економічної користі переробки відходів. Люди очищають від сміття місця відпочинку, пляжі, лісопарки та водойми, приміські території і річки, проводять акції «Відходам немає ходу», «Парк замість смітників», «Атака на " пластик», саджають дерева, влаштовують виставки, концерти та прес-конференції.

Актуальність акції «Очистимо планету від сміття» в останні роки особливо зросла. З кожним роком людство все більше стає суспільством споживачів». На кожного жителя Землі в середньому в рік витрачається близько 20 тонн сировини, більша частина якого (до 97%) йде у відходи, що породжує гори сміття, вже прозвані «чудовиськами XXI століття». Вони лякають не тільки своїми масштабами, але й потенційною небезпекою, яку представляють для здоров'я і життя живих організмів, оскільки ведуть до забруднення підземних вод та розповсюдженню шкідливих газів.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.