Міжнародний день миру

21 вересня починаючи з 2002 року.

Білий голуб в мирному небі - хай завжди буде мир!

Білий голуб в мирному небі - хай завжди буде мир!

У 1981 році Генеральною асамблеєю ООН було започатковано день відмови від насильства і припинення вогню на всій земній кулі. У багатьох країнах у цей день проводяться різні заходи, головна мета яких - пробудити свідомість і привернути увагу людей до проблем миру на Землі.

А через 20 років, у 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла резолюцію 55/282, в якій постановила, що з 2002 року Міжнародний день світу буде відзначатися щорічно 21 вересня як день загального припинення вогню і відмови від насильства.

Для більшості людей планети Земля світ - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять в школу. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар світу може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в оковах, в атмосфері нестабільності і страху. Для них-то в основному і існує цей день.

Білий голуб - це символ миру, нехай завжди буде мир на всій планеті!

ООН пропонує всім країнам і народам у цей День припиняти всі військові дії і відзначати цей День проведенням освітніх і суспільних інформаційних акцій з проблем світу. А також використовує святкування Міжнародного дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією і практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Всесвітній день миру (День всесвітніх молитов про мир)

    Всесвітній день миру (World Day of Peace) - це свято романо-католицької церкви, що відзначається щорічно 1 січня. Світова спільнота долучилося до цього свята ще в 1967 році, коли глава католицької церкви Римський Папа Павло VI ввів...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.