1 травня починаючи з 1890 року.
Міжнародний день солідарності трудящих
1 травня в Україні, як і в багатьох інших країнах, святкують День праці або Міжнародний день солідарності трудящих. У більшості людей цей день асоціюється з традиційною першотравневої демонстрацією часів СРСР, хоча насправді коріння свята сягають далеко в 19 століття, коли американські робітники організували страйк з вимогою скоротити робочий день до 8 годин.
Перший день солідарності трудящих був проведений в 1890 році в деяких країнах Європи (Франція, Великобританія, Іспанія та інші). Основним атрибутом свята була демонстрація. 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.
Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!
І до сьогоднішнього дня українські громадяни 1 травня проводять мітинги з різними політичними вимогами. Якщо зазирнути трохи далі в минуле, то там традиційні маївки українці проводили під назвою «робiтничий Великдень». Як і будь-яке свято, цей день відзначався з піснями, танцями, народними гуляннями. Люди готували традиційні частування та ходили один до одного в гості.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.