Масляна

7 березня

У нашій країні Масляна - радісне свято, що асоціюється із засніженими гірками, веселими дітьми і ароматними млинцями. Він давно вже завоював популярність, і не лише серед віруючих.

Щорічно дата свята змінюється і залежить від початку Великого посту, а останній тиждень перед ним називають сирною, масляної. У цей час не можна вживати в їжу м’ясо, але не забороняються масло, яйця та інші скоромні продукти. Наші пращури намагались у дні сирної тижня спалити весь мотлох і сміття, щоб очиститися від нечистої сили. А щоб відлякати злих духів, вбиралися в шкури звірів, надягали страшні маски і створювали багато шуму.

Кожен день тижня на Масляну має свою характеристику. У понеділок (зустріч) влаштовували снігові гірки. У вівторок (заігриш) починалися гри. Вираз «піти до тещі на млинці» відноситься до середовища (ласунка). Четвер (розгуляй): катання на конях. А на п’ятницю припадали «вечірки тещ», що означають, що тепер черга молодят вітати в своєму будинку батьків дружини. На суботу призначалися посиденьки зовиці з обов’язковим відвідуванням рідних. А неділю - проводи, коли прощалися з Масляною і просили один у одного прощення за завдані образи.

В Україні Масляну святкують з розмахом. На площах проходять масові гуляння і ярмарки, на яких можна покуштувати гарячих млинців з різними начинками, вареників з сиром, а також взяти участь у вікторині на знання народних традицій. На Масляну ми проводжаємо зиму і зустрічаємо весну. Відбувається оновлення не тільки в природі, а й у кожному з нас.

Все по темі:

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.