17 травня починаючи з 2003 року.
20 століття був, без сумніву, самим гомофобним історичним періодом
Термін «гомофобія» (Homophobia: від грецького homоs - однаковий і phоbos - страх, побоювання) з'явився відносно недавно - в 1972 році. До цього явище, яке сьогодні прийнято називати гомофобією, було суспільною нормою. Для позначення ірраціонального страху перед гомосексуалістами, неприйняття і зневаги до представників сексуальних меншин термін «гомофобія» вперше вжив психіатр Джордж Вайнберг (George Weinberg).
20 століття був, без сумніву, самим гомофобним історичним періодом: депортація геїв в концтабори при нацистському режимі, радянський ГУЛАГ, шантаж і переслідування у США в епоху маккартизму... Очевидно, все це здається нам дуже далеким. Але в багатьох країнах положення геїв залишається саме таким і зараз.
Дискримінація гомосексуалістів спостерігається скрізь: принаймні, у вісімдесяти країнах гомосексуальність заборонена законом, у багатьох країнах вона карається тюремним ув'язненням терміном до десяти років. Іноді закон передбачає довічне ув'язнення. І ще в десятці країн до гомосексуалів застосовується смертна кара.
Ідею про заснування 17 травня Міжнародного дня боротьби з гомофобією (International Day Against Homophobia, IDAHOBIT) подав французький письменник і вчений Луї-Жорж Тен. День був вибраний невипадково - саме 17 травня 1990 року Генеральна асамблея Всесвітньої організації охорони здоров'я виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань. Тен висловив надію, що цей день допоможе змінити на краще життя тих людей, які цього найбільше потребують.
Міжнародний день боротьби з гомофобією офіційно відзначається починаючи з 2003 року. І визнання цього дня ставить певні зобов'язання перед міжнародним співтовариством, яке вже об'єдналася в боротьбі з багатьма іншими формами дискримінації та соціального насильства, але поки що в більшості держав не мала широкої підтримки в боротьбі за права секс-меншин.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.