Міжнародний день джазу

30 квітня починаючи з 2012 року.

Джаз протягом всієї своєї історії завжди був фактором позитивних перетворень.

Джаз протягом всієї своєї історії завжди був фактором позитивних перетворень.

Перший Міжнародний день джазу (International Jazz Day) пройшов в 2012 році. Про введення нової дати до календаря Генеральна конференція ЮНЕСКО оголосила в листопаді 2011 року. В якості основної мети цього свята його засновники позначили «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми».

Одне з легендарних музичних напрямів, витоки якого йдуть глибоко в афроамериканську народну музику і блюз, що з’явилося десь в 1910-і роки, імовірно в Новому Орлеані (штат Луїзіана, США), досягло свого феєричного розквіту вже через пару десятиліть. Це був не просто синтез європейської та африканської культури, що отримав згодом повсюдне поширення, джаз з’явився як новітнім фундаментом для розвитку різних музичних напрямків на його базі, так і був цілком очікуваний, абсолютно самостійний і самодостатній стиль музичного мистецтва.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова з нагоди проведення першого Дня джазу зазначила: «Джаз протягом всієї своєї історії завжди був фактором позитивних перетворень , він залишається ним і сьогодні. Ось чому ЮНЕСКО проголосила Міжнародний день джазу. Ця музика , у витоках якої лежить рабство , завжди пристрасно виступала проти всіх форм гноблення. Вона говорить мовою свободи , який має суттєве значення для всіх культур. ЮНЕСКО керується тими ж цілями в своїх зусиллях з наведення мостів діалогу і взаєморозуміння між усіма культурами і суспільствами ».

Перший день джазу ознаменувався святковою програмою , яка включала в себе живі виступи музикантів , майстер -класи та круглі столи за участю людей , які зробили великий внесок у розвиток цього мистецтва. Передбачається , що подібні заходи проводитимуться і надалі.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.