22 березня починаючи з 1986 року.
Балтійське море
Рішення про щорічне святкування Дня Балтійського моря (Baltic Sea Day) було прийнято в 1986 році на 17-му засіданні Гельсінкської Конвенції. А дата 22 березня обрана в зв'язку з тим, що в цей день в 1974 році була підписана сама ця конвенція, і тому, що сьогодні відзначається ще одна важлива екологічна дата - Всесвітній день водних ресурсів.
Історія виникнення і розвитку самого Балтійського моря, розташованого в північній Європі і належить басейну Атлантичного океану, почалася при відступі останнього Валдайського льодовика приблизно 15 тисяч років тому, коли край льодовика простягався вздовж південного кордону.
Розміри льодовика були величезні - його товщина сягала більше кілометра, і коли він відступав, то на своєму шляху згладив височини , дряпаючи тверді породи і захоплюючи з собою масу пухкого матеріалу, щебеню і валунів.
При цьому лід перетворювався на величезні маси води, рівень океану підвищувався, і з'явилася серія передльодовиковій озер. У міру відступу льодовика ці озера з'єдналися в єдине Балтійське льодовикове озеро, було воно дуже холодним, в ньому навіть плавали айсберги.
З глибокої давнини і до 18 століття Балтійське море називали в Росії «Варязьким морем». Середня глибина Балтійського моря становить приблизно 51 метр , а найбільша - 470 метрів. Сьогодні Балтійське море - найважливіший транспортний коридор, що зв'язує Росію , Європу і Азію. Воно омиває береги Росії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Німеччини, Данії, Швеції та Фінляндії. В останні роки, однак, екологи стверджують, що цей водний коридор завалений сміттям і гостро потребує очищення.
© 2009-2025 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.