День ручного письма (День почерку)

23 січня

Сьогодні необхідно згадати про унікальність почерку кожного людини. фото: econom.udpu.org.ua

Сьогодні необхідно згадати про унікальність почерку кожного людини. фото: econom.udpu.org.ua

Зростаюча з кожним роком популярність комп'ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасної людини від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Можливо, в недалекому майбутньому лист або листівка, написані «від руки», стануть бажаним придбанням.

Сьогодні у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (National Handwriting Day), який заснований з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя (Writing Instrument Manufacturers Association, WIMA), яка і проголосила датою «рукописного» свята 23 січня. Цікаво, що 23 січня народився один з видних американських державних діячів - Джон Хенкок (John Hancock, 23 січня 1737 - 8 жовтня 1793), який першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності. Підпис Хенкока була великою і розмашисто, що і додало авторитету її автору.

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями, і, можливо, протягом такого ж часу люди намагалися визначити характер тієї чи іншої людини за почерком. Свої думки про зв'язок почерку з духовним світом людини висловлював і Аристотель, і великі італійці епохи Відродження. У 1875 році французький абат Жан Іполит Мишонер вперше вжив термін «графологія» (ін-грец. γράφω - пишу і λόγος - вчення), яким визначається область знання про почерк і методи його дослідження у зв'язку з психічним станом особи. Великий внесок у теорію графології вніс німецький філософ і психолог Людвіг Клагес (Ludwig Klages, 10 грудня 1872 - 29 липня 1956).

Сучасні вчені називають сім основних характеристик почерку, за якими можна створити портрет людини, - розмір букв, їх нахил і форма, напрямок почерку, інтенсивність натиску, характер написання слів, загальна оцінка почерку. Графологи вважають, що між особливостями почерку і рисами характеру обов'язково має існувати зв'язок, тому що людський мозок підсвідомо «водить» рукою автора. Роботою мозку, до речі, вони пояснюють і те, що при дорослішанні та зміні характеру почерк людини також змінюється.

Як відомо, вельми важливим знаряддям почерк став для криміналістів. Мета експертів почеркознавства - встановити достовірність того чи іншого документа. Фахівці з наукової експертизи документа повинні досконало знати різноманітні стилі написання. Безумовно, і вони ретельно вивчають всі характеристики почерку, щоб точно встановити особу писав.

Можна припустити, що наукові дослідження, предметом яких є почерк, будуть продовжуватися, і вчені досягнуто більш глибокого розуміння залежності почерку від характеру людини. Можна припустити, що розробники різних мобільних пристроїв і гаджетів створять інструмент, що дозволяє нам писати електронні листи своїм почерком. Але, на щастя, в нашому житті виникають ситуації, коли хочеться написати добрі і нехитрі слова саме своєю неповторною рукою.

Джерело: http://www.calend.ru

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Всесвітній день поезії

    Згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати Всесвітній день поезії(World Poetry Day). Основна ідея цього свята полягає у збереженні зникаючих мов, розвитку...
  • Міжнародний день грамотності

    8 вересня один з міжнародних днів - Міжнародний день грамотності (International Literacy Day), що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Він був заснований ЮНЕСКО в 1966 році за рекомендацією «Всесвітньої конференції...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.