День Діда Мороза і Снігуроньки

30 січня

Дід Мороз і Снігуронька - головні персонажі новорічних свят

Дід Мороз і Снігуронька - головні персонажі новорічних свят

Мало кому відомо, що Дід Мороз став тим, хто він є, завдяки існуванню живого прототипу. У IV столітті в Малій Азії жив і творив добрі справи святий Микола Чудотворець. Дід Мороз спочатку був злим і жорстоким божеством, господарем крижаного холоду й завірюхи. Образ Мороза вперше з`явився на Різдво в 1910 році, проте не набув визнання.

За радянських часів був поширений новий імідж: він приходив до дітей під Новий рік і підносив подарунки. Дід Мороз став символом свята Нового Року.

Образ Снігуроньки не зафіксований в російському народному обряді. Проте в російському фольклорі вона фігурує як персонаж народної казки про зроблену з снігу дівчинку, яка ожила.

Свій сучасний вигляд Снігуронька отримала в 1935 році в Радянському Союзі, після офіційного дозволу святкування Нового року. У книгах з організації новорічних ялинок цього періоду Снігуронька виступає нарівні з Дідом Морозом, як його внучка, помічник і посередник в спілкуванні між ним і дітьми.

У ці дні розповідають казки про Діда Мороза і про Снігуроньку.

Все по темі: , , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • День замовлень подарунків Діду Морозу

    4 грудня - цікавий і захоплюючий день, який присвячений всім дітям, які чекають на Новий рік подарунки від Діда Мороза. Це День замовлень подарунків Дідові...
  • Міжнародний день наслідування піратам

    19 вересня неофіційне свято пародії на піратів відзначається починаючи з 1995 року в більш ніж 40 країнах. Саме в цей день можна одягнутися в піратський костюм і, наслідуючи говору піратів, влаштувати досить-таки веселе...


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.