День народження Вікіпедії

15 січня починаючи з 2001 року.

Вікіпедія  - 7-й найвідвідуваніший сайт світу, та 10-й — в Україні

Вікіпедія - 7-й найвідвідуваніший сайт світу, та 10-й — в Україні

Офіційне відкриття сайту Wikipedia.com відбулося 15 січня 2001 року.

Вікіпедія (англ. Wikipedia) - універсальна енциклопедія, вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. Статті енциклопедії створюються на багатьох мовах світу колективною працею добровільних авторів. Одним з основних переваг Вікіпедії є можливість представити інформацію рідною мовою, зберігаючи її цінність в аспекті культурної приналежності.

Надбання людства

За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалися в історії людства. Кожен користувач інтернету може зайти на сайт Вікіпедії, знайти і прочитати будь-яку статтю. При виявленні помилок або нестачі інформації можна, натиснувши кнопку «редагувати», виправити ці помилки, додати нову інформацію або, написавши нову статтю, внести її на сайт. Так зазвичай поповнюються розділи, з'являються нові статті, розвивається енциклопедія. Знання кожної людини стають надбанням усіх.

Однією з переваг Вікіпедії є можливість представлення інформації рідною мовою — сайт складається з 285 мовних розділів (національних Вікіпедій). Найбільшою національною Вікіпедією за кількістю статей є англійська, яка містить більше 4 млн статей.

Дещо з історії

Пращуром Вікипедії прийнято вважати Нупедію (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, що реалізовує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали учені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джіммі Уейлс (Jimmy Wales).

Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 року Уейлс і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь в редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Усесвітньої мережі.

Вікіпедія отримала свою назву від використовуваної для її реалізації технології «вики». У перекладі з гавайської мови вики означає «швидко».

У травні 2001 року були запущені мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталанська, іврит, японська, а ледве пізніше — арабський і угорський. Зараз у Вікипедії налічується більше 260 мовних розділів.

Об'єм Вікіпедії неухильно зростає. Енциклопедія набирає популярність у користувачів Мережі, входячи в десятку найвідвідуваніших інтернет-ресурсів світу.

Кількість статей українського розділу Інтернет-енциклопедії "Вікіпедія" перевищила позначку в 200 тисяч. На даний момент "Вікіпедія" по-українськи займає шістнадцяте місце за кількістю статей у списку 271 "вікіпедій" на національних мовах, і третє місце - серед енциклопедій на слов'янських мовах.

На даний момент українська версія енциклопедії налічує більше статей, ніж видані в Україні енциклопедичних виданнях, як повідомляють у громадській організації "Вікімедіа Україна". У ній також більше статей, ніж в Українській радянській енциклопедії, і в 8,5 разів більше, ніж в Універсальному словнику-енциклопедії.

Все по темі: , , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Всесвітній день аудіовізуальної спадщини

    У 2005 році на своїй 33-й сесії Генеральна конференція ЮНЕСКО затвердила резолюцію, в якій проголосила 27 жовтня Всесвітнім днем аудіовізуальної спадщини (World Day for Audiovisual Heritage) - в ознаменування річниці прийняття у 1980 році...

Сьогоднішні свята

© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.