Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада починаючи з 1938 року.

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин».

«Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту - масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв.

У цю ніч було зруйновано і спалено 267 синагог і 815 магазинів і підприємств, що належали євреям. 20 тисяч євреїв були арештовані й кинуті до концтаборів, 36 людей було вбито. Загальний збиток склав 25 млн рейхсмарок, з яких близько 5 млн довелося на розбиті вітрини (звідси друга назва «Кришталевої ночі» - «Ніч розбитих вітрин»). Згодом виникла легенда, ніби Геббельс і Гіммлер організували цей погром без відома Гітлера, і він, дізнавшись про це, нібито був незадоволений і суворо дорікав їм за цю акцію. Однак близько стояв до Гітлера імперський керівник преси Отто Дітріх рішуче спростовує цю версію, стверджуючи, що саме Гітлер був ініціатором «Кришталевої ночі».

Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.

Все по темі: ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

    Щороку 11 квітня відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме 11 квітня 1945 американські війська вторглися на територію найбільшого табору - Бухенвальда. В'язні, що знаходилися в...
  • День визволення України від фашистських загарбників

    День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою...
  • День пам'яті та примирення в Україні

    День пам'яті та примирення — пам'ятний день в Україні, що відзначається з 2015 року 8 травня, в річницю перемоги над нацизмом у Європі. Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу...


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.