День книги рекордів Гіннеса

9 листопада починаючи з 2005 року.

В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг(за винятком Біблії)

В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг(за винятком Біблії)

З 2005 року у світі відзначають офіційний день книги рекордів Гіннеса (Guinness World Records Day).

Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав'язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг(за винятком Біблії), захищених авторським правом.

Кожна країна по своєму відзначає офіційний день книги рекордів Гіннеса. Щороку все більше людей намагаються встановити нові рекорди.

Париж намагався довести реноме «міста закоханих». У центрі французької столиці одночасно цілувалися близько тисячі пар. Організатори упродовж кількох днів закликали парижан взяти участь в акції, однак побити рекорд, встановлений у Будапешті минулого року так і не вдалося. У 2005 в угорській столийці одночасно цілувалися майже шість тисяч закоханих пар.

У Китаї виготовили найбільші у світі палички для їжі, в Японії провели найлюднішу чайну церемонію, а в Австралії здійснили наймасовіший танок під водою. Проте своєрідний рекорд вже кілька років поспіль упевнено утримує і сама Книга рекордів Гіннеса - як видання, яке найчастіше купують та читають у світі.

Все по темі: , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Міжнародний день дитячої книги

    Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY) 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена (Hans Christian Andersen), весь світ...
  • Всесвітній день книг і авторського права

    23 квітня - символічна для світової літератури дата - стала приводом для заснування Всесвітнього дня книг та авторського права (World Book and Copyright...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.