Міжнародний день митника

26 січня починаючи з 1983 року.

Українська митниця

Українська митниця

Щороку 26 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день митника (International Customs Day) - професійне свято всіх працівників митних служб планети.

Цей день по праву вважається днем народження Всесвітньої митної організації. Саме 26 січня 1953 року в Брюсселі розпочала свою роботу перша сесія Ради митного співробітництва.

Але лише в 1983 році світ вирішив святкувати цю подію щорічно. Україна приєдналася до цієї традиції 10 листопада 1992, коли стала повноправним членом Всесвітньої митної організації. А влітку, 25 червня 1992 року, Указом 1-го президента України Леоніда Кравчука, вводився національне свято «День митний служби України».

Професія митника вельми відповідальна, оскільки пов'язана з пильністю і честю. Ознаками будь-якої держави є кордони, які необхідно контролювати. Що й робить митна служба, захищаючи економічні інтереси країни. Для ефективної взаємодії між державами встановлені чіткі правила, що впливають на посилення економічних і торговельних зв'язків, модернізацію та інші сфери ділового і громадського життя.

В Україні, як і в інших країнах, у цей день прийнято вітати співробітників митної служби, найдостойніші з яких отримують заслужені нагороди та заохочення.

На сьогоднішній момент Всесвітня митна організація об'єднує 179 держав і зарекомендувала себе як авторитетна структура міжнародного масштабу.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • День митної служби України

    Після прийняття Верховною Радою України Закону про митну справу в 1991 році, був встановлений щорічне свято - День митної служби України. Цей день відзначають 25...


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.