Хеллоуїн - переддень усіх святих

31 жовтня

Світильник Джека - основний атрибут Хеллоуїну

Світильник Джека - основний атрибут Хеллоуїну

Свято темних сил – Хеллоуїн (Halloween), інакше кажучи, переддень усіх святих (All Hallows Evening або Beggars Night)! Святкується вночі з 31 жовтня на 1 листопада. У цю ніч відкриваються двері темного світу, й мешканці пекла виходять на землю.

Якщо хтось вважає, що це свято всього-на-всього черговий привід розважитися, той помиляється. Усе набагато серйозніше. Хелоуін – один з наймістичніших і найдавніших свят у світі, у якому переплелись чорна магія й християнська релігія.

Одним з основних атрибутів є Світильник Джека у вигляді голови з вирізаного гарбуза із запаленою свічкою всередині.

Легенда каже, що його винайшов скупий й хитрий ірландський коваль на ім'я Джек. Він зміг два рази обдурити Диявола й отримав від нього обіцянку не робити замаху на власну душу. Однак за своє гріховне наземне життя ірландець не був допущений і до Раю. В очікуванні Судного дня Джек повинен був бродити Землею, освічуючи собі шлях шматочком вугілля, захищеним від дощу звичайним гарбузом. Звідси й назва ліхтаря – «Світильник Джека».

Помаранчевий й чорний — основні кольори Хеллоуїна. Костюми для Хеллоуїна основані на темах чаклунства. Діти, одягнені у костюми, йдуть збирати солодощі у перехожих, кажучи при цьому традиційну фразу «Trick or Treat?» (укр. «Розіграш чи пригощання?»).

Таким чином, є два пояснення тій традиції, що діти ходять від дому до дому:

1. Діти, перевдягаючись у злих духів, збирають жертви, що мають цих духів змилостивитись.

2. Жертва солодощів для дітей є добре діло, що з молитвами за мертвих має полегшити життя, що є у пеклі.

Хеллоуїн символізує прихід зими й темних сил, оскільки дні коротшають, а ночі холодніють й стають довшими. Також у цей день мають місце відьомські шабаші.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • День всіх святих

    Два перших листопадових дні у католицькій церкві присвячені пам'яті покійних: 1 листопада День всіх святих (All Saints' Day) і 2 листопада День поминання покійних (All Souls' Day) слідують один за...


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.