28 жовтня починаючи з 2002 року.
Найулюбленіше заняття для дітей - перегляд мультиків. фото: www.standard.net.au
Міжнародний день анімації (International Animation Day) був заснований за ініціативою французького відділення Міжнародної асоціації анімаційного кіно (The International Animated Film Association, ASIFA) в 2002 році на честь 110-річчя публічного представлення першої анімаційної технології.
У Парижі (Франція), 28 жовтня 1892 року, якийсь ентузіаст, чарівник, популяризатор науки і художник, винахідник і невимовний романтик Еміль Рейно (Emile Reynaud) провів демонстрацію дивного на той час видовища - «оптичного театру» (theatre optique). Місце демонстрації було вибрано їм дуже символічно - це був «Кабінет фантастики» в залі музею Гревен. Демонстрація носила назву в дусі глибокої народної французької вуличної культури - «пантоміма що світиться», де нехитрі мальовані картинки створювали такі ж нехитрі, але абсолютно дивовижні рухи. Звичайно ж публіка була в захваті. Зараз ми розуміємо, чому. А кому не подобаються мультики? А якщо комусь і не подобаються, то це буде відверта брехня, адже всі ми колись були дітьми і всі любили ті чи інші казки, особливо ті, які можна було побачити на екранах в кіно і телевізорі.
З тих давніх пір анімація зазнала безліч революційних змін, а майбутнє обіцяє ще і ще.
Сьогодні технічні можливості анімації вражають - це двомірна анімація (традиційна і цифрова), тривимірна анімація, Flash анімація, Припинити Рух і VFX.
Влітку 2007 року українські мультиплікатори презентували перший за роки незалежності України багатосерійний мультиплікаційний серіал "Лис Микита". Знятий він за однойменним твором великого письменника Івана Франка. У мультфільмі повністю вжитий текст оригіналу, що показує всю красу твору та українську душу. Мультфільм багатосерійний (26 серій) та розрахований на показ по телебаченню. Його загальна тривалість складає 7 годин. На створення мультфільму затрачено 2 роки (2005 по 2007) та 10 мільйонів гривень (за іншими даними 6 млн грн.). Критики (як професійні так і головні - діти) гарно відгукнулися про якість мультфільму.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.