Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня починаючи з 1988 року.

Офіційним символом боротьби із СНІДом стала червона стрічка

Офіційним символом боротьби із СНІДом стала червона стрічка

Вперше День боротьби зі СНІДом (World AIDS Day)був відзначений 1 грудня в 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. У цей день у багатьох країнах світу з метою звернути увагу до проблеми поширення вірусу імунодефіциту людини проводяться численні громадські акції та благодійні концерти.

Перша смерть від ВІЛ / СНІДу в Україні була зареєстрована в тому ж 1988 році, а вже в 1990 було створено мережу центрів профілактики і боротьби з цим страшним захворюванням.

Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я України, протягом першого півріччя 2011 року на території держави зареєстровано близько 17 000 нових випадків зараження ВІЛ/СНІДом - кількість, рівне населенню середньостатистичного українського райцентру. На даний момент кожен сотий українець хворий на синдром набутого імунодефіциту або є носієм ВІЛ.

Сьогодні Україна посідає друге місце в Європі та п'яте в світі за темпами поширення вірусу імунодефіциту людини. З метою профілактики та допомоги хворим створені кілька благодійних фондів, найвідоміший з яких - фонд «АНТИСНІД» Олени Пінчук.

Офіційним символом боротьби із СНІДом стала червона стрічка, запропонована американським художником Френком Муром в 1991 році.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу

    третя неділя травня
    За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я кожну третю неділю травня проводиться День пам'яті померлих від СНІДу(World Remembrance Day of AIDS...
  • Всесвітній день боротьби з гепатитом

    Щорічно 28 липня під багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою для його установи став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.