Міжнародний день ненасильства

2 жовтня починаючи з 2007 року.

Скульптура «Ні насильству» Ф. Рейтерсуорда

Скульптура «Ні насильству» Ф. Рейтерсуорда

Відзначається згідно з резолюцією ООН від 15 червня 2007 року. Приурочений до дня народження індійського лідера руху за незалежність і основоположника ідеї ненасильства Махатми Ганді (2 жовтня 1869). Резолюція була внесена на розгляд генеральної асамблеї індійським міністром з міжнародних справ Анандом Шармою від імені 140 країн.

Принцип ненасильства, широко відомий також як ненасильницький опір, в сучасному світі використовується широкими масами людей як метод боротьби за соціальну справедливість.

Його основні категорії:

вираз протесту і переконання;

відмова від співпраці;

насильницьке втручання (наприклад, захоплення будівель або блокування руху без заподіяння фізичної шкоди людям).

Суть одного з теоретичних положень ненасильства полягає в тому, що влада правителів залежить від підтримки населення і що ненасильницькі дії здатні підірвати існуючу владу шляхом позбавлення її своєї підтримки, а також шляхом узгоджених дій населення.

Міжнародний день слугує додатковим приводом для пропаганди ненасильства шляхом просвітницької та суспільно-роз'яснювальної роботи. Життєвий шлях і принципи керівництва Махатми Ганді слугують джерелом натхнення для ненасильницьких рухів за громадянські права і соціальні зміни у всьому світі.

Все по темі: ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята


© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.