Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня

Успіння Пресвятої Богородиці православна церква відзначає 28 серпня

Успіння Пресвятої Богородиці православна церква відзначає 28 серпня

Успіння Пресвятої Богородиці православна церква відмічає 28 серпня. Католицькою церквою цей день святкується 15 серпня, по старому стилю.
Це свято присвячене спогаду про успіння (смерть) Пресвятої Діви Марії, Матері Божої. За церковним переказом, саме цього дня дивовижним чином в Єрусалимі зібралися апостоли, які проповідували в різних країнах, для того, щоб попрощатися з Дівою Марією і здійснити її поховання. За три дні до смерті до Пресвятої Богородиці явився Архангел Гавриїл і повідомив про її близьку кончину і перехід у вічність.

Святу Успіння Пресвятої Богородиці передує двотижневий Успенський піст (з 14 по 27 серпня). Традиційно, День Успіння Богородиці означав закінчення збору урожаю. Вважається також, що з дня Успіння літо остаточно віддає першість осені, святкується перша зустріч осені. Крім того, говорять, що якщо на Успіння стоїть гарна погода, то і усю осінь погода теж протримається добра. Також, цей день − останній день, коли відлітають ластівки, а ще в народі говорять, що з дня Успіння Пресвятої Богородиці жаби перестають скрекотати.

У літургійному плані свято Успіння дуже відрізняється від інших. Тільки цього дня, і ще в Страсну п`п'ятницю католицька церква служить Єрусалимську утреню. Православна церква святкує цей день одним днем до свята і вісьмома днями після нього, впродовж яких відбуваються богослужіння, що прославляють Пресвяту Богородицю.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Різдво Пресвятої Богородиці

    21 вересня Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії (Народження Матері Ісуса Христа) - це всесвітній день радості, який святкується як православною, так і католицькою церквою (8 вересня). У...
  • Покрова Пресвятої Богородиці

    З року в рік, щоосені, 14 жовтня (за старим стилем 1 жовтня), усіма православними християнами відзначається велике церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Основою цього великого свята послужило найдавніше переказ...
  • Уведення в храм Пресвятої Богородиці

    Євангеліє нічого не згадує про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва й Успіння Божої Матері, засноване на традиціях Церкви й на апокрифічних книгах (невизнаних офіційною церквою),...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.