Новий рік

1 січня

За кілька хвилин до нового року

За кілька хвилин до нового року

Новий рік є одним з найулюбленіших свят у всьому світі, і Україна не виняток. В європейських країнах новорічне свято відзначають 1-го січня. У 1699 році російський цар Петро І поклав початок цього свята на території Росії, до складу якої входила територія сучасної України. Після прийняття християнства на Русі було запроваджено Юліанський календар. З того часу Новий рік святкували 1-го березня. З часом Новий рік був перенесений на 1-е вересня за ініціативою імператора Іоанна ІІІ. Новий рік отримав статус державного свята 1-го січня 1948 року, згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР від 23-го грудня 1947 року.

Щороку святкуючи новорічне свято, з'явилася традиція прикрашати ялинку. На Україні фактично не знайдеш жодного віконця напередодні Нового року, де б не світилися вогники на ялинці. Ця традиція пішла ще з давніх часів. Вперше ялинку почали прикрашати паперовими трояндами в 1600 році. Цей стародавній звичай був запозичений у німців. Звичайні для цього скляні іграшки з'явилися тільки в 1850 році. З нагоди святкування Нового року, з'явився звичай робити рамки для дітвори, який виник ще в радянські часи. У 1936 році ЦК ВЛКСМ ввів постанову, яке доручило фабрикам і заводам підготувати подарунки для дітей. З тих пір стали влаштовувати колективні зустрічі нового року.

Щорічно в цей день проходять святкові концерти. В даний час українці зустрічають Новий рік веселою компанією, співають пісні, водять хороводи біля ялинки.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • День замовлень подарунків Діду Морозу

    4 грудня - цікавий і захоплюючий день, який присвячений всім дітям, які чекають на Новий рік подарунки від Діда Мороза. Це День замовлень подарунків Дідові...
  • Старий Новий рік

    Традиція відзначати Старий Новий рік йде від розбіжності Юліанського календаря (або інакше кажучи календаря «старого стилю») і Григоріанського календаря - того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.