День медичного працівника в Україні

16 червня, третя неділя червня починаючи з 1994 року.

Лікарі. фото: kovostok.ru

Лікарі. фото: kovostok.ru

З року в рік у третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника. Цей день став традиційним святом після видання Указу Президента України від 1994 року.

Наша держава приділяє багато уваги сфері медичної допомоги: профілактика та принципи здорового способу життя проголошуються головним змістом діяльності всіх закладів, формується нова система управління, яка базується на принципах ринкової економіки з використанням методів сучасного менеджменту, вводиться сімейна медицина та медичне страхування, реформується медична освіта.

Важко уявити наше життя без медицини. Будь-яка людина, незалежно від статі і віку прагне бути здоровим, прожити активне життя. І немає у світі більш відповідальної професії ніж лікар. Лікарі рятують життя, а тому заслуговують поваги і шани не тільки у своє професійне свято.

День медичного працівника традиційно святкується в нашій країні як свято людей, які присвятили себе благородній справі збереження життя і здоров'я співгромадян.

Ця дата давно вийшла за рамки суто професійного свята, адже у світі немає жодної людини, яка хоча б раз в житті не звертався за допомогою до лікарів.

І саме в цей день працівники сфери охорони здоров'я по-особливому відчувають свою необхідність і значимість, пишаються своєю професією, своїми успіхами і досягненнями.

Все по темі: , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

 • Міжнародний день лікаря

  перший понеділок жовтня
  Професія лікаря відноситься до однієї з найдавніших. Першою офіційною клятвою лікаря є клятва Гіппократа. Професійний день працівників охорони здоров'я відзначається у перший понеділок жовтня за ініціативою ВООЗ...
 • Всесвітній день медсестри

  12 травня, починаючи з 1997 року, в Україні з ініціативи Міністерства охорони здоров'я святкують Всесвітній день медсестри. Ця професія - символ милосердя та доброти. Адже ця серйозна місія медичної сестри під силу лише...
 • Всесвітній день анестезії (День анестезіолога)

  16 жовтня в далекому 1846 році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно провів успішну операцію під ефірним наркозом. Це день у всьому світі і прийнято вважати Всесвітнім днем...
 • Всесвітній день надання першої медичної допомоги

  друга субота вересня
  Сьогодні у всьому світі відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Він проводиться у багатьох країнах щорічно в другу суботу вересня, починаючи з 2000 року, а ініціаторами проведення...
 • День фармацевтичного працівника України

  третя субота вересня
  День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 7 вересня 1999...


© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.