День журналістики України

6 червня починаючи з 1994 року.

Важко уявити сучасне суспільство без професійного погляду журналіста

Важко уявити сучасне суспільство без професійного погляду журналіста

Щорічно 6 червня українці святкують День журналістики - це професійне свято для всіх журналістів, кореспондентів і репортерів. Цей день став офіційним святом в 1994 році, коли Президент України підписав Указ, який проголошував нове для України свято, День журналіста.

Цікаво згадати, звідки взялася саме ця дата, 6 червня. Цей день було обрано далеко не випадково. Саме 6 червня в Брюсселі Національна спілка журналістів України був прийнятий в Міжнародну федерацію журналістів, яка є найбільшою організацією професійних працівників засобів масової інформації в світі.

Спочатку святковою датою пропонували обрати 15 травня, коли в 1848 році в Галичині вийшла перша україномовна газета «Зоря Галицька», але пропозицію не підтримали. До того ж на користь 6 червня зіграло і збіг з днем народження О.Пушкіна.

У нашій країні журналістам відводиться дуже важлива роль, іноді їх навіть називають четвертою владою. Звичайно, саме їм ми зобов'язані цивілізованим медіапростором, де є місце для всіх думок і ідей.

У цей день всі журналісти українських ЗМІ приймають вітання і самі вітають колег і друзів. Існує традиція приурочувати до цього свята нагородження грантами, преміями за журналістську працю. У цей день проходять конференції, зустрічі, на яких збираються журналісти з усіх куточків планети, щоб поділитися своїм досвідом.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

 • Всесвітній день книг і авторського права

  23 квітня - символічна для світової літератури дата - стала приводом для заснування Всесвітнього дня книг та авторського права (World Book and Copyright...
 • Міжнародний день спортивного журналіста

  Міжнародний день спортивного журналіста (World Sports Journalists Day) відзначається в багатьох країнах світу щорічно 2 липня, починаючи з 1995 року, за ініціативою Міжнародної асоціації спортивної...
 • Міжнародний день фотографа

  День фотографа за традицією відзначається 12 липня - це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою...
 • День PR-спеціаліста

  Щорічно 28 липня рекламне співтовариство України відзначає професійне свято - День PR-фахівця. Цей день є святковим для всіх працівників, які тим чи іншим чином пов'язані з громадськістю. Вперше його відзначили в 2004...
 • Міжнародний день солідарності журналістів

  8 вересня один з міжнародних днів - Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists 'Solidarity) був заснований у 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації...

© 2009-2023 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.