Сашко Лірник (Власюк Олександр Іванович)

Казкар, інженер та учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм.

Народився 24 січня 1963 — 61 років тому
Сашко Лірник

Сашко Лірник

Олександр п’ятнадцять років прожив у Росії, в Мурманську, де брав участь у створенні українського земляцтва. В 1995 році Олександр Власюк повернувся в Україну. Нині мешкає у Києві.

В 1999–2002 роках-автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка».

У 2000 році дитячим журі обраний «кращим дитячим письменником України».

У 2003 році диск «Казки лірника Сашка для дорослих і дітей» був визнаний кращим альбомом України (опитування журналу «Політика і культура»).

У 2009 році Указом Президента України Олександру Власюку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

У 2010 році отримав приз глядацьких симпатій і став лауреатом кінофестивалю «Відкрита Ніч» за кращий сценарій (мультсеріал «Моя країна-Україна», який сам і озвучував).

З 2010 року — автор і ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ICTV. Написав і поставив чотири «Зіркові вертепи» 2008, 2009, 2010,2011 років на фестивалях «Карпатія». Записував пісні з гуртами «Рутенія», «Чур», «Вій», «Кому Вниз», знявся у кліпі гурту «Тінь Сонця». Зараз знімає художній фільм за мотивами своєї казки «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття», в якому грає одну із ролей. Ведучий фестивалю «Українське Різдво» в Оперному театрі м. Києва.

Брав участь у багатьох етно- та музичних фестивалях як казкар-лірник. У 2011 році рішенням дитячого читацького журі став першим лауреатом номінації «Золоте перо». В грудні 2011 року програма для дітей «Світанок» на каналі ICTV була закрита.

Все по темі: , , , , , , , , ,© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.