Матіос Марія Василівна

Українська письменниця (поет, прозаїк, публіцист). Народний депутат України (з 2012).

Народився 19 грудня 1959 — 65 років тому
Матіос Марія Василівна

Матіос Марія Василівна

Марія Матіос народилася у родині гуцулів. Перші вірші надрукувала у 15 років.

Випускниця філологічного факультету Чернівецького університету (1982). Член КПРС. Член Спілки письменників СРСР (з 1986).

Була серед тих, хто домігся присвоєння Чернівецькому університету імені Юрія Федьковича.

1992 — дебютувала у журналі «Київ», опублікувавши новелу «Юр’яна і Довгопол».

Протягом близько 10 років займалась журналістикою. 8 із них була редактором газети на машинобудівному заводі імені Дзержинського в Чернівцях. Керувала Чернівецькою обласною організацією Національної спілки письменників України, займалась видавничою справою, була одним із засновників науково-літературного «Буковинського журналу».

З листопада 2005 р. до 17 вересня 2010 р. працювала заступником голови Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка (перед цим також працювала в цьому Комітеті з 2003 р.). За цей час змінилися 4 голови Комітету.

2011 — член журі літературного конкурсу «Юне слово».

2012 — № 2 у виборчому списку Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» на виборах до Верховної Ради України. Державний службовець 2-ї категорії III рангу.

Живе в Києві. Заміжня, має сина. Дослідила свій родовід до 1790 року. Цікавиться психологією, етнографією, городництвом та квітникарством. Має неофіційний титул «найпліднішої письменниці України».

Твори письменниці перекладені сербською, румунською, російською, польською, хорватською, білоруською, азербайджанською, японською, китайською, єврейською мовами. Друкувалися у Канаді, США, Китаї, Хорватії, Росії, Сербії.

2007 року в російському видавництві «Братонеж» вийшли об’єднані під однією обкладинкою переклади «Нації» та «Солодкої Дарусі». Ця книжка має назву «Нация», перекладена О. Мариничевою та С. Соложенкіним.

Передостання книга письменниці «Майже ніколи не є навпаки» завершує історично-психологічну трилогію, яку розпочала «Солодка Даруся», а далі і «Нація». Її література не відокремлює окремого жанру та спрямованості на конкретний тип читача.

Все по темі:© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.