Коробка Ольга Василівна

Українська важкоатлетка, заслужений майстер спорту. Срібна медалістка ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Вагова категорія — суперважка (понад 75 кг).

Народився 7 грудня 1985 — 39 років тому
Коробка Ольга Василівна

Коробка Ольга Василівна

О́льга Коро́бка — українська важкоатлетка, заслужений майстер спорту. Срібна медалістка ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Вагова категорія — суперважка (понад 75 кг).

Про себе: "Я вдалася у дідуся, маминого батька. Він був високого зросту, при тілі. Моя вага була при народженні — 4 100 — більша, ніж у брата, але це нікого не здивувало. У моїй сім’ї не було спортсменів. Батько працює охоронцем, мати — домогосподарка. Навчалася у звичайній школі в Бобровиці. Там був підвал, [4]де займалися важкою атлетикою, іншого виду спорту тоді не було, тож і вибору не було. Оскільки з дитинства була крупною, хотілося займатися спортом. Тому в третьому класі пішла в наш шкільний підвал. Поступово зрозуміла, що зможу досягти успіхів у важкій атлетиці".

Наставник: Мольченко Микола заслужений тренер України, головний тренер національної збірної з важкої атлетики Василь Кулак. Виступає за спортивний клуб «ІСД» (Донецьк).

Освіта: Львівський аграрний університет, студентка.

Спортивні досягнення:

у квітні 2007у Страсбурзі на чемпіонаті Європи встановила новий континентальний рекорд у ривку — 133 кг. Тоді сумарно Ольга підняла 293 кг, і 160 із них — у поштовху.

дворазова абсолютна — в окремих видах та у двоборстві — чемпіонка Європи (2006, 2007).

рекордсменка Європи в поштовху (164 кг).

бронзовий призер чемпіонату світу в двоборстві та в окремих вправах (2006).

У лютому 2012 року була дискваліфікована на чотири роки за вживання допінгу.

Державні нагороди:

Орден княгині Ольги III ст. (4 вересня 2008) — за досягнення високих спортивних результатів на XXIX літніх Олімпійських іграх в Пекіні (Китайська Народна Республіка), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України

Все по темі: , , , ,© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.