Карпа Ірена Ігорівна

Українська письменниця, співачка, журналістка, телеведуча.

Народився 8 грудня 1980 — 44 років тому
Карпа Ірена Ігорівна

Карпа Ірена Ігорівна

Ірена Карпа мешкала з родиною спочатку в Івано-Франківську, потім у Яремче — невеликому містечку у Карпатах. Там вчилася малюванню у школі мистецтв.

1998 — вступила до Київського національного лінгвістичного університету на відділення французької філології.

Від 1999 є солісткою й авторкою текстів гурту «Фактично самі» (з 2007 — «Qarpa»), музика якого становить суміш індастріалу, панк-року, хардкору та психоделічного тріп-хопу.

Друкувалася у часописі «Четвер». Перша книжка — «Знес Паленого» (Івано-Франківськ, 2000, повість «50 хвилин трави», оповідання «Сни Ієрихона» тощо). Ці ж твори разом з оповіданням «Ґанеша і Синкопа» та «інтерактивним» романом «Полювання в Гельсінкі» склали видану 2004 року книгу «50 хвилин трави» (видавництво «Фоліо»).

Закінчивши навчання (2003), отримала магістерський ступінь з іноземної філології за спеціалізацією «англійська та французька мови, зарубіжна література». Протягом року подорожувала Південно-Східною Азією, наслідком чого став роман «Фройд би плакав» (видавництво «Фоліо»).

2005–2008 — працювала ведучою на телебаченні (канали «ICTV», «Інтер», з вересня 2007 року по серпень 2008 року — «MTV Ukraine»).

4-ю її книгою став роман «Перламутрове порно» (2005, видавництво «Дуліби»), 5-ю — роман «Bitches Get Everything» (2006, вид-во «Книжковий клуб „Клуб сімейного дозвілля“»).

2006 — спробувала себе як акторка («Аутизм», реж. О. Анпілогов, Україна; «Компот», реж. А. Якушенков, Росія) та режисерка короткометражного кіно «Kyiv. Limited Edition».

Знімається в еротичних фотосесіях для журналів «Playboy», «Penthouse», «FHM».

Карпа Ірена Ігорівна

17 травня 2008 року одружилася з київським журналістом і письменником Антоном Фрідляндом.

13 вересня 2008 року на Львівському Форумі видавців презентовано книгу «Добло і Зло» (видавництво «Книжковий клуб „Клуб сімейного дозвілля“»).

На початку 2009 року книжку «Добло і Зло» визнано книжкою-невдахою року — вона здобула приз «Золота булька». Водночас, за рейтингом читачів журналу «Кореспондент», книга «Добло і Зло» ввійшла до десятки найкращих українських книг 2009 року.

Розлучившись з першим чоловіком Антоном Фрідляндом восени 2009 р., вдруге вийшла заміж за американського фінансиста Нормана Пола Генсена. 17 серпня 2010 р. у них народилася донька, яку назвали тибетським ім’ям Корена-Джіа. 30 липня 2011 року в Барселоні народила другу доньку.

Попри досить молодий вік Ірена Карпа не вважає себе молодою письменницею, бо літературною працею займається вже не перший рік.

З 6 жовтня 2012 веде програму «Наші в Раші» на Новому каналі. Програма присвячена російським зіркам шоу-бізнесу, які походять з України.

20 грудня 2012 року разом з гуртом «Qarpa» виступила на розігріві Мериліна Менсона в Києві.

Все по темі: , , , , , ,© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.