Заболотний Данило Кирилович

Український мікробіолог, епідеміолог, засновник Інституту мікробіології та епідеміології в Києві.

Народився 15 грудня 1929 — 95 років тому
Заболотний Данило Кирилович

Заболотний Данило Кирилович

У 1889 за участь студентських акціях був арештований і виключений з природного відділення фізико-математичного факультету Новоросійського університету (у Одесі), який закінчив в 1891, склавши іспити екстерном.

У 1894 закінчив медичний факультет Київського університету. У 1893 довів на собі (разом з І. Р. Савченко), що введення холерної вакцини через рот оберігає від захворювання холерою.

Зробив експедиції по вивченню чуми до Індії, Аравії, Монголії та інших, брав участь в створенні перших протичумних лабораторій. Експериментально довів ідентичність походження бубонної і легеневої чуми і лікувальний ефект протичумної сироватки. Створив навчання про природної очаговості чуми (1922).

У 1898 організував в Петербурзькому жіночому медичному інституті першу в Росії кафедру бактеріології (завідував нею до 1928), в 1920 — в Одесі першу в світі кафедру епідеміології.

У 1921 заснував і був першим ректором Одеського медичного інституту. Організував в 1928 в Києві Український інститут епідеміології і мікробіології АН УРСР, що носить нині ім’я Заболотного. Один із засновників Міжнародної спілки мікробіологів.

Керував санітарно-епідеміологічною комісією Головного військово-санітарного управління Червоної Армії, був членом Вченої медичної ради Наркомздрава, організатором курсів військових і цивільних врачей-епідсміологів.

Заболотний — автор численних наукових робіт про чуму, холеру, малярію, сифіліс, дифтерію, висипний тиф і інші захворювання.

Академік (1922) і президент (1928–29) АН УРСР, академік АН СРСР (1929).

Все по темі: , , , , ,© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.