Віктюк Роман Григорович

Радянський, український, російський театральний актор і режисер, народний артист України.

Народився 28 жовтня 1936 — 88 років тому
Віктюк Роман Григорович

Віктюк Роман Григорович

Будучи школярем, пробував ставити невеликі вистави, до яких долучав однокласників і друзів. У 1956 році закінчив акторський факультет Державного інституту театрального мистецтва (ГІТІС) в Москві.

Першим режисерським досвідом Віктюка стала робота в Львівському ТЮГу ім. М. Горького, де він поставив ряд вистав. Практично відразу у режисера виявилася тяга до «нетипового» прочитання п’єс.

З 1971 року Роман Григорович став провідним режисером Російського драматичного театру Литви. Серед відомих постановок того періоду — «Марія Стюарт» Ф. Шіллера, «Валентин і Валентина» М. Рощина, «Любов — книга золота» О. Толстого, «Продавець дощу» Р. Неша.

А з середини 1970-х, режисер ставить вистави в театрах Москви — «Царське полювання» в Театрі ім. Моссовета, «Татуйована троянда» у МХАТі, «Качина полювання» та ін.

Віктюк Роман Григорович

У 1988 році на сцені театру «Сатирикон» Віктюк поставив свій найвідоміший спектакль — «Служниці». Завдяки хореографії А. Сігаловой, музиці Фараджева, — в поєднанні з акторською грою К. Райкіна, Н. Добриніна і А. Зуєва, — Віктюку вдалося створити неповторний спектакль. «Служниці» були показані в багатьох країнах світу, зібравши захоплені відгуки у світовій пресі, і зробивши режисера відомим театральним діячем.

Виставою «М. Баттерфляй» в 1990 році відкрився «Театр Романа Віктюка», який об’єднав артистів, близьких режисерові за світоглядом. У 1996 році театр отримав статус державного. Основу трупи складають актори, що сформувалися під впливом творчого методу Віктюка. Але для участі в окремих спектаклях він запрошує й інших майстрів вітчизняного театру.

Віктюк Роман Григорович

Для творчості Романа Григоровича характерний естетизм, який відображає духовні пошуки людини, яка у режисера — натура складна, суперечлива, не зводиться до жодних жорстким рамкам і шаблонам, але прагне до гармонії.

Віктюка називають класиком театральної провокації, яка, на його думку, вимагає високого артистизму, володіння акторськими техніками, особистісними перевагами та любов’ю до людей. Всі спектаклі режисера дуже різні і за формою, і за укладеним в них художнього послання.

Роман Віктюк поставив понад 200 вистав у всіх головних театрах Росії та Україні, здійснив ряд постановок у театрах Швеції, Фінляндії, США, Італії, Греції.

Він єдиний з режисерів іноземного походження, нагороджений міжнародною премією Інституту італійської драми за краще втілення сучасної драматургії; в США включений до категорії «50 людей світу, які вплинули на другу половину ХХ століття», є професором Російської академії театрального мистецтва ГІТІС

Все по темі: , , , , , ,© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.