Всеукраїнський референдум (1991)

1 грудня 1991 - 33 років тому

Всеукраїнський референдум - вперше долю країни вирішують прості українці

Всеукраїнський референдум - вперше долю країни вирішують прості українці

У цей день в 1991 році було проведено Всеукраїнський референдум. Бюлетень для голосування містив єдине питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?», Відповідь на який повинен був вирішити подальшу долю держави. У референдумі взяли участь понад 31000000 українців, з яких понад 28000000 відповіли: «Так, підтверджую».

Акт проголошення незалежності України був прийнятий 24 серпня 1991, проте даний документ викликав велику кількість суперечок, так як керівництво СРСР наполягало на підписанні Союзного Договору. Незалежність України відмовлялися визнавати як союзні республіки, так і інше світове співтовариство, Акт вимагав негайної легітимації. Спираючись на досвід Литви, Латвії, Естонії та Вірменії, які до того часу вже вийшли зі складу СРСР, Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про проведення Всеукраїнського референдуму як законного і демократичного підтвердження незалежності України.

Незважаючи на політичні провокації в південних і східних регіонах, з отриманням Україною статусу незалежної держави погодилося понад 90% населення, завдяки чому Всеукраїнський референдум став одним з найбільш значущих подій незалежної України.

Все по темі:

Роздрукувати© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.