Донецький ФК «Шахтар» виграв Кубок УЄФА (2009)

20 травня 2009 - 15 років тому

ФК «Шахтар» - володар Кубка УЄФА 2009

20 травня 2009 у фінальному матчі 51-го розіграшу Кубка УЄФА з німецьким футбольним клубом «Вердер» (Бремен) з рахунком 2:1 переміг донецький «Шахтар», ставши першим українським клубом, який завоював цю перемогу, і останнім клубом, який отримав цей приз під такою назвою, адже вже з 2010 р. турнір отримав назву Ліга Європи УЄФА.

У розіграші Кубка УЄФА сезону 2008/09 брали участь 119 команд. Перші матчі першого раунду пройшли ще у вересні 2008 р. У 1/8 фіналу окрім «Шахтаря» увійшли ще 2 українські команди - «Динамо» і «Металіст», проте останній вже в 1/4 пробитися не зміг. У півфіналі між собою змагалися німецькі «Вердер» і «Гамбург» і українські «Шахтар» і «Динамо». В результаті, 20 травня 2009 р. на стамбульському стадіоні «Шюкрю Сараджоглу» на очах 50,5 тис. глядачів змагалися гравці «Шахтаря» і «Вердера». Першим гол у ворота бременців забив Луїс Адріано на 27 хвилині, потім «Вердер» відповів м’ячем Нальдо на 35 хвилині. Отже, фінальний свисток повинен був завершити нічию у цій грі, але за правилами УЄФА командам надали додатковий час, під час якого на 97 хвилині Жадсону з української команди вдалося забити переможний гол - «Шахтар» здобув свій перший євротрофей.