8 січня 1654 - 370 років тому
Богдан Хмельницький
На цю раду прибули представники всіх станів. Тут були і селяни, і міщани, і старшина, і козаки, а також духовенство. Було прийнято рішення про приєднання України до Росії.
Таким шляхом Росія і Україна отримали спільного монарха в особі Олексія Михайловича Романова, який зобов’язувався захищати українців, але не втручатися в їхні внутрішні справи. А необхідність в захисті Москви дійсно існувала, оскільки Польща, Туреччина і Кримське ханство були налаштовані проти України вороже.
Позиція Богдана Хмельницького в такому союзі цілком очевидна. Він прагнув створити суверенну державу. А для досягнення такої місії необхідні були союзники - надійні і могутні. Вибір припав на Росію невипадково. Російський народ за етнічними міркувань був ближчий братам-українцям: спільна релігія, схожі мова і культура.
Бажання московського царя розширити свій вплив на території Східної Європи також зрозуміло. Українські формування козаків служили надійною охороною Росії, тому Військо Запорізьке було прийнято під її опіку.
Українсько-російський договір можна розцінювати по-різному. Але однозначно, він був вигідний обом сторонам. Інша справа, що Москва порушила Переяславську угоду, поступово перетворюючи Україну в провінцію Московської держави.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.