7 січня 1939 - 85 років тому
Перша трудова книжка
На вищому рівні постановили, що серед перших одержувачів цього документа стануть передовики виробництва.
Згідно зі статистичними даними, на Миколаївському суднобудівному заводі трудову книжку № 1 отримав депутат Верховної Ради УРСР Студенка. У паровозному депо ім. Андрєєва Київського залізничного вузла видали документ під першим номером Стаханівцю-машиністу, заступнику начальника депо Наливайко. А в ковальському цеху Харківського тракторного заводу першого заповнили звітний документ налагоджувальникові Корнєєву.
Раніше для підтвердження трудового стажу громадянам України доводилося збирати безліч довідок з місць роботи, де вони працювали, щоб їм була правильно нарахована пенсія. А якщо підприємство вже ліквідовано, то роки роботи просто-напросто викреслювалися з трудової діяльності. Словом, виникали незручності і плутанина. З введенням трудових книжок процес спростився, а чітко прописані посади, стягнення і заохочення дозволяли без зайвої праці підсумувати всі заслуги радянського трудівника.
Таким чином, в Країні Рад прийшли до впорядкованого обліку трудової діяльності, який повинен був фіксувати всі пересування громадян у їхньому кар’єрному зростанні. Відомості про працівника, записані в трудовій книжці стали відправною точкою для нарахування пенсій, видачі допомог та інших соціальних пільг.
© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.